Doğal Temizlik Malzemeleri Hazırlama

Doğal Temizlik Malzemeleri Hazırlama
4 Ağustos 2013 tarihinde eklendi, 505 kez okundu.

Artık hepimiz deterjanların insan sağlığına ne kadar zararlı olduğunu biliyoruz.Çoğumuz daha pratik olduğu için işin kolayına kaçarak kimyasal temizlik maddelerini kullanıyor sağlığımıza telafisi olmayan zararlar veriyoruz.Oysa ki eskiden ne güzeldi.Eskilerimiz çamaşırları külle yıkar, arap sabunu  kullanır;çamaşırları ,bulaşıkları ellerinde yıkarlardı.Ve eskiden insanlar daha sağlıklıydı,ortalama insan ömrü de daha uzundu.Şimdilerde herkes hasta,yorgun,bitkin.Ben bu nedenlerin çoğunu doğal yaşamamaya bağlıyorum.Şimdi diyeceksiniz bu kadar teknolojinin olduğu,hazır gıdaların arttığı,kimyasalların olduğu bir dünyada nasıl doğar yaşanır? Yaşanır arkadaş yaşanır… Sağlığımız için elimizden geleni yapmalıyız.İşe temizlik maddelerinden başlayalım mı ne dersiniz? Ben yıllardır bu doğal yaşam hakkında araştırma yapıyor ve notlar alıyorum.Edindiğim bilgileri de sizlerle paylaşarak biraz olsun insanlığa faydalı olmak istiyorum.Bunlardan ilki ile başlayalım ne dersiniz.

98u89zruEVDE KREM TEMİZLEYİCİ HAZIRLAMA

Ben denedim ve kullanmaktayım.

İlk önce bitmiş krem deterjan kutunuzu güzelce bir temizleyin.

Kullanacağımız malzemeler:

1 su bardağı karbonat

2 tepeleme çorba kaşığı arap sabunu(parfümsüz olmasına dikkat edin)

1 çorba kaşığı bitkisel gliserin(aktarlarda bulabilirsiniz)

10-15 damla uçucu yağ(bu isteğe göre değişir,deterjanınızın hoş kokulu olmasını istiyorsanız portakal ya da limon yağı kullanabilirsiniz)

Yapılışı:

Karbonatı bir kaseye dökelim,içine arap sabununu koyalım macun olana kadar karıştıralım.Daha sonra gliserini ve uçucu yağı ekleyelim.Karışımımız hazır.Ben bu karışımı biraz da sulandırarak bitmiş krem deterjan kutusuna doldurup kullanıyorum. Ama siz bir kapaklı kavanoza da koyup kullanabilirsiniz.

Sağlıklı günler dilerim…

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git